Laptopy na raty – największe wady i zalety

W Polsce laptopy na raty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale należy pamiętać o tym, że rozwiązanie to oprócz wielu zalet ma także kilka wad. Każdy kto chce kupić swój wymarzony komputer przenośny na raty, powinien dokładnie poznać plusy i minusy tego rozwiązania, dzięki czemu można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Największe zalety

Jedną z największych zalet zakupu laptopa na raty jest fakt, że nie trzeba od razu wydawać całej gotówki. Jak powszechnie wiadomo porządny laptop swoje kosztuje, dlatego też jednorazowe wydanie dużej sumy, może być bardzo bolesnym doświadczeniem. Najdroższy sprzęt w wielu przypadkach można rozłożyć nawet na 3 lata. Co ciekawe, wiele firm (jak tu: https://at-outlet.pl/raty-w-at-outlet.html) oferuje laptopy na rata zero procent, dzięki czemu można zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Wady laptopów na raty

Jak łatwo się domyśleć nie w każdym przypadku będzie można skorzystać z atrakcyjnych rat za 0%. Korzystając z rat trzeba liczyć się z tym, że końcowa cena sprzętu idzie w górę. Odsetki ratalne mogą być naprawdę duże, dlatego też warto poważnie zastanowić się czy nie lepiej kupić komputer za gotówkę. Kupując komputer na raty można mieć także problem z uzyskaniem atrakcyjnego kredytu, chociaż systematycznie spłacając raty, można wypracować pozytywny wizerunek u bankowców.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *