Komputery poleasingowe – największe zalety i wady

Dzięki zakupowi poleasingowego sprzętu IT bardzo wiele firm ma dostęp do modeli klasy biznesowej w przystępnej cenie. Komputery poleasingowe bardzo rzadko kiedy trafiają do masowej sprzedaży, ponieważ są zdecydowanie zbyt kosztowne i zbyt wytrzymałe dla zwykłych domowych użytkowników. Ceny komputerów poleasingowych bardzo często stanowią ułamek ich pierwotnej wartości, dlatego też są łakomym kąskiem dla mniejszych firm i klientów indywidualnych.

Żywotność sprzętu

Zwrócić uwagę należy na to, że w wielu firmach korporacyjnych sprzęt rzadko kiedy bywa wykorzystywany w 100%, dlatego też jego zużycie nie wpływa bezpośrednio na dalsze użytkowanie przez nowych nabywców. Komputery poleasingowe od renomowanych producentów charakteryzują się wysoką bezawaryjnością, dlatego też warto inwestować w produkty z tzw. wyższej półki.

Jakie wady

Sprzęt poleasingowy, który liczy sobie 2-4 lata nie jest oczywiście wyposażony w najnowsze podzespoły i co najgorsze praktycznie cały sprzęt nie jest już na gwarancji producenta. Zanim sprzęt komputerowy ponownie trafi na rynek, to przechodzi profesjonalny proces regeneracji, dlatego też niektóre hurtownie poleasingowe mogą udzielić własnej gwarancji na niezawodność oferowanego sprzętu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *