Dlaczego ważna jest data produkcji laptopów poleasingowych?

Laptopy poleasingowe dell to komputery używane, dlatego też jedną z najważniejszych kwestii, które należy ustalić przed zakupem sprzętu, jest data produkcji. Jest to kluczowa kwestia ze względu na RoHS – specjalną unijną dyrektywę „Restriction of Hazardous Substances”, która działa od 2006 roku.

Co oznacza dyrektywa RoHS?

Najprościej rzecz mówiąc dyrektywa RoHS odnosi się do ograniczenia wykorzystania niebezpiecznych substancji takich jak np. ołów, kadm, rtęć czy sześciowartościowego chromu. Specjaliści z branży IT zalecają, aby nie inwestować w laptopy poleasingowe dell z At-Outlet, które są starsze niż 5 lat. Zakup starszego sprzętu może wiązać się z koniecznością jego wymiany w niedalekiej przyszłości.

Jak ustalić datę produkcji?

Ustalenie daty produkcji laptopa wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogły wdawać się na pierwszy rzut oka. Jeżeli znany jest numer seryjny laptopa dell to można uzyskać odpowiedź bezpośrednio od producenta. Każdy producent sprzętu IT ma własną stron internetową, dzięki której szybko można dotrzeć do profesjonalnego konsultanta pomocy technicznej i otrzymać przydatne informacje. Istnieją także specjalne strony internetowe, dzięki którym można samodzielnie sprawdzić rok produkcji interesującego sprzętu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *